PORZĄDEK OBRAD:

1.Otwarcie sesji przez radnego seniora- Pana Józefa Cygana.

2.Odegranie hymnu państwowego.

3.Informacja Przewodniczącego Miejskiej Komisji Wyborczej o wynikach wyborów do Rady Miejskiej w Świdnicy oraz na Prezydenta Miasta Świdnicy.

4.Złożenie ślubowania przez nowowybranych radnych.

5.Wybór Przewodniczącego Rady Miejskiej w Świdnicy:

1. powołanie Komisji Skrutacyjnej
  2. zgłaszanie kandydatów na funkcję Przewodniczącego Rady Miejskiej w Świdnicy
  3. przeprowadzenie głosowania i podjęcie uchwały.

6.Przejęcie przez Przewodniczącego Rady Miejskiej w Świdnicy obowiązku prowadzenia sesji od radnego seniora.

7.Złożenie ślubowania przez Prezydenta Miasta Świdnicy wybranego w głosowaniu przeprowadzonym dnia 21 kwietnia 2024 r.

8.Wystąpienie Prezydenta Miasta Świdnicy.

9.Powołanie Komisji Uchwał i Wniosków.

10.Przyjęcie uchwały w sprawie ustalenia liczby Wiceprzewodniczących Rady Miejskiej w Świdnicy.

11.Wybór Wiceprzewodniczących Rady Miejskiej w Świdnicy:

1. powołanie Komisji Skrutacyjnej
  2. zgłaszanie kandydatów na funkcję Wiceprzewodniczących Rady Miejskiej w Świdnicy
  3. przeprowadzenie głosowania i podjęcie uchwały.

12.Sprawy organizacyjne.

13.Zakończenie I sesji Rady Miejskiej w Świdnicy.

Sesja zwołana przez Komisarza Wyborczego w Wałbrzychu I - (Postanowienie nr 308/2024 z dnia 18 kwietnia 2024 r.- w załączeniu)

Attachments:
Download this file (postanowienie nr 308_2024 Komisarza Wyborczego w wałbrzychu I z dn. 18.04.2024 r..pdf)Postanowienie Komisarza Wyborczego w Wałbrzychu I[w sprawie zwołania pierwszej sesji nowo wybranej Rady Miejskiej w Świdnicy]492 kB

Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Więcej informacji w naszej  polityce prywatności.

Rada Miejska w Świdnicy

Urząd Miejski w Świdnicy